rzut
11
sty

Wyższy cennik usług remontowych. Co wpływa na wycenę?

Podjęcie decyzji o remoncie dla wielu osób stanowi spore wyzwanie oraz spory wydatek finansowy. Przed rozpoczęciem remontu swojego domu czy też mieszkania należy przede wszystkim oszacować przybliżone koszty całego remontu i skonfrontować je z posiadanymi środkami, jakie mogą być na niego przeznaczone. Pomocne w tym wypadku może okazać się przybliżony opis kosztów poszczególnych części mieszkania lub domu, który pozwoli na podjęcie decyzji o remoncie lub odłożenie jej w czasie.

Co obejmuje cennik remontu mieszkania?

Cennik usług remontowych obejmuje wiele istotnych części każdego mieszkania oraz domu wraz ze szczegółowym podziałem na remontowane części danej nieruchomości oraz przybliżonego kosztu jej remontu. Można do nich zaliczyć takie czynniki jak przygotowanie oraz wykończenie ścian, wyremontowanie podłogi, wykończenie poszczególnych pomieszczeń np. łazienki, kuchni, pokoju czy też balkonu, instalacje wewnętrzne np. gazowa, elektryczna lub wodna, czy też prace wykończeniowe z wyposażeniem.

Na czym polegają różnice w cenach remontu poszczególnych nieruchomości?

W różnych źródłach można znaleźć całkowicie odmienne ceny dotyczące remontu mieszkania oraz domu. Istnieje kilka głównych powodów, przez które ceny w różnicach są tak widoczne. Można do nich zaliczyć m.in.:

  1. Lokalizacja — miejsce, gdzie znajduje się dana nieruchomość przeznaczona do remontu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na wycenę remontu. Całkowicie odmienne ceny będą w dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków oraz w miejscowościach turystycznych np. Zakopane, czy też Gdańsk. Dodatkowo można zauważyć różnicę w cenach remontu mieszkań w centrum danego miasta aniżeli na przedmieściach lub  w miejscach dalej od centrum;
  2. Standard wykończenia danej nieruchomości – innym równie ważnym czynnikiem jest to w jakim standardzie dana nieruchomość ma być wykończona. Używanie wodoodpornych farb do ścian, najwyższej jakości mebli do wyposażenia czy też nowinek technologicznych w instalacjach wewnętrznych z całą pewnością zwiększy koszt całkowity remontu danej nieruchomości;
  3. Powierzchnia mieszkalna – na wycenę remontu również będzie miała wpływ całkowita powierzchnia przeznaczona od odnowienia. Proporcjonalnie do większej powierzchni remontowej wzrasta również całkowita cena remontu również ze względu na dodatkowy czas ekipy remontowej przeznaczony do zakończenia ich pracy;
  4. Zatrudnienie firmy remontowej – równie ważnym czynnikiem jest jakość usług świadczonych przez firmę remontową. Im firma posiada lepszą opinię oraz więcej zleceń tym ma mniej czasu, aby poświęcić na wyremontowanie każdego mieszkania lub domu z osobna. Przekłada się to również na całkowity koszt remontu, gdyż chcąc mieć dobrze wykonaną usługę trzeba być przygotowanym na wydatek większej ilości środków dla ekipy remontowo-budowlanej.
  5. Aktualna sytuacja na rynku – obecnie koszt remontu dyktuje sytuacja rynkowa. Niedobór siły roboczej oraz wyższe koszty materiałów idą w parze z kosztem roboczogodziny.

Dobry projektant wnętrz jako solidny nadzorca zadba o to, by koszty metamorfozy utrzymywane były w ryzach. Warto zaufać specjaliście. Odszukaj architekta wnętrz z okolicy.