22
cze

Inspirujący projekt salonu z jadalnią

We współczesnych aranżacjach wnętrz granica pomiędzy funkcjonalnością poszczególnych pomieszczeń coraz bardziej się zaciera. Na popularności zyskują przestrzenie zaaranżowane w sposób przestronny i intuicyjny. Jako przykład może posłużyć połączenie salonu i jadalni. Oto kilka propozycji, które mogą Cię zainspirować do stworzenia swojej własnej aranżacji.

Biel, grafit i motywy drewna – funkcjonalny podział przestrzeni

Połączenie bieli z naturalnymi motywami stanowi bardzo atrakcyjną i uniwersalną kompozycję. W tej aranżacji faktura drewna i jasny brąz mogą być użyte do mebli jadalnianych, oraz wykończenia podłogi. Przestrzeń podzielona na dwa segmenty przy pomocy sofy w odcieniu grafitu – w którym wykonano również pozostałe meble salonowe. Ostatnie rysy aranżacji nadać mogą drewniane panele ścienne pod telewizorem i płyty imitujące kamień wokół kominka.

Mały powiew ekstrawagancji – firany, dywany i miękkie fotele

Minimalizm jest jedynie niewielką częścią stylistyk, w których realizowane są współczesne aranżacje wnętrza. Jeśli zależy nam na wystawności – doskonale sprawdzą się wiszące firany (niekonieczne przy oknach!) oraz “włochate” dywany. Wybierz również wygodne, miękkie kanapy. Jako zwieńczenie wystroju, przyklej na ścianę tapetę z połyskującymi wzorami. W podobnym stylu dobierz poszewki do poduszek, które umieścisz na meblach.

Nowoczesność przełamana subtelnością – łagodne kształty i kojące odcienie brązu

Czerń ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o wykorzystanie w aranżacji wnętrza. Wielu z nas niestety nadal obawia się umieszczenia choćby najmniejszego, czarnego akcentu w pomieszczeniu. Wystrój wnętrza charakteryzuje przychylność dla kontrastów. Postarajmy się więc to wykorzystać i zbudujmy całą aranżację na neutralnych barwach – czerni, bieli, szarościach i brązie. Jeśli połączymy to z obłymi owalami nowoczesnych mebli i drewnianą podłogą — efekt będzie wręcz zniewalający.

Surowy kontrast i łagodne wykończenie – ceglana ściana w salonie z jadalnią

Niegdyś ceglana ściana kojarzyła się z aż zbyt dużą prostotą i brakiem wyczucia. Całe szczęście te czasy odeszły już w niepamięć. Umiejętne wyważenie aranżacji pomiędzy surowością cegły, a jasnymi i ciemnymi elementami wnętrza stanowi tutaj klucz do sukcesu. Decydując się na ceglaną ścianę w pomieszczeniu – nie bój się zrównoważyć jej obecności nowatorskimi rozwiązaniami, jak druciane lampy, czarny stół czy artystycznie ukształtowane siedzenia. Dzięki temu przestrzeń nie będzie przytłaczająca, a przebywanie w niej stanie się wręcz czystą przyjemnością.