Aranżacja kuchni z jadalnią
Obecnie, bardzo wielu inwestorów decyduje się na połączenie kuchni oraz jadalni, a nawet dodatkowo całość łączy się z pokojem dziennym w ramach otwartego konceptu wnętrz. Jest to rozwiązanie wygodne w użytkowaniu, dzięki któremu można stworzyć funkcjonalną przestrzeń do wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków oraz spędzania swojego czasu wolnego. Taka aranżacja pozwala nam też na oszczędność czasu, gdyż wszystko, co nam potrzebne do życia mamy w jednym miejscu. Jak wobec tego zaaranżować kuchnię w połączeniu z jadalnią, aby wnętrze dobrze się prezentowało, ale też sprawdzało się w codziennej praktyce?
Stół jadalniany będący przedłużeniem ciągu roboczego
Jednym z ciekawszych pomysłów jest ustawienie stołu wraz z krzesłami zaraz przy meblach kuchennych znajdujących się w ciągu roboczym. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przestrzeń, ale też sprawia, że strefa jadalniana zostaje w pewien sposób zaakcentowana i wydzielona, chociaż stanowi naturalne przedłużenie kuchni. Do takiej aranżacji najlepiej sprawdzają się stoły prostokątne, które kształtem pasują do blatu znajdującego się w ciągu roboczym. Jeszcze praktyczniejszą wersję stanowi stół z możliwością jego rozłożenia. Na co dzień może on być użytkowany w swojej wersji podstawowej, natomiast w wersji rozłożonej przyda się podczas wizyty gości. Przy takim układzie można wygodnie gotować, ale też można korzystać dodatkowo ze stołu w momencie, kiedy w kuchni panuje rozgardiasz i brakuje nam miejsca na blacie. To dobre rozwiązanie do kuchni o ograniczonym metrażu.
Wyspa kuchenna, która pełni funkcję stołu z wysokimi krzesłami
To często praktykowane rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w kuchni znajdziemy miejsca na wydzielenie takiej wyspy, a jednocześnie- chociażby z uwagi na chęć zaoszczędzenia przestrzeni- chcemy dodać jej dodatkowej funkcji. Do takiego kącika jadalnianego można pięknie dopasować górne oświetlenie znajdujące się nad wyspą, a także wysokie, bardzo stylowe krzesła barowe- czy to drewniane, czy aluminiowe z tapicerowanymi siedziskami. Wszystko razem wygląda dobrze i jest funkcjonalne, chociaż nie zajmuje wiele przestrzeni. W takim kształcie wyspa wraz z krzesłami może też pełnić funkcję baru.
Kuchnia w kształcie litery „L” ze stołem na środku
Na takie rozwiązanie możemy się zdecydować w sytuacji, kiedy mamy sporą przestrzeń i nie musimy się ograniczać jeśli chodzi o wielkość poszczególnych elementów. Zabudowa kuchenna zostaje oparta o dwie ściany będące w stosunku do siebie pod kątem prostym, co tworzy nam ciąg szafek na planie litery „L”. Na środku natomiast może się znaleźć stół jadalniany, który również może mieć większe rozmiary. W takiej kuchni połączonej z jadalnią będzie można nie tylko spożywać codzienne posiłki w gronie najbliższych, ale też będzie można zaprosić większą ilość gości. Stół może być tutaj elementem dominującym i przyciągającym wzrok- może być nawet bardzo masywny, wykonany ze starego drewna, który całej aranżacji doda klasy oraz stylu.
0 komentarzy